Depilacja laserowa

.

.

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, jest skuteczną i bezpieczną dla zdrowia metodą, z której coraz częściej korzystają nie tylko panie ale i panowie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Od innych metod pozwalających usunąć zbędne owłosienie depilację laserową odróżnia to, że jej efekty są trwałe. To możliwe, ponieważ w trakcie zabiegu wykorzystuje się zjawisko tak zwanej selektywnej fototermolizy. – Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka intensywnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, dzięki czemu nie odrastają Taki zabieg może powodować pewien dyskomfort i poczucie szczypania, swędzenia lub pieczenia. Odczuwanie tych dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne i zależy od naszej odporności na ból. Po wykonaniu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona. Zwykle znika ona już po kilku godzinach, choć w przypadku bardzo wrażliwej skóry mogą utrzymywać się przez kilka dni. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak dużą powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny do nawet dwóch godzin. Aby depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej efekt był trwały, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 6 do 12 tygodni. Laser oddziałuje bowiem tylko na włoski, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na te, które są w stanie spoczynku. Skuteczność tej metody, a także liczba zabiegów, które należy wykonać, to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona między innymi od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków. Najłatwiejsze do usunięcia przez laser są włosy ciemne oraz grube – w ich przypadku często wystarcza około 5-6 zabiegów. Trudniejsze do usunięcia są natomiast włosy jasne i delikatne, a także włoski na twarzy, które wymagają przeprowadzenia większej liczby zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

By laserowe usunięcie włosków przebiegło pomyślnie, musimy zadbać o to, by odpowiednio przygotować do niego nasze ciało. Co najmniej miesiąc przed trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium oraz stosowania samoopalacza. W przypadku mocno opalonej skóry depilacja laserowa może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień i odbarwień. Dlatego w takiej sytuacji nie wykonujemy zabiegu i czekamy, by opalenizna zeszła. Laser diodowy umożliwia depilację laserową lekko opalonej skóry, ale trzeba pamiętać, że nie może to być świeża opalenizna. Przez cztery tygodnie przed wykonaniem depilacji laserowej nie należy używać depilatorów elektrycznych, wosku i innych metod, które wyrywają włoski razem z cebulkami. Trzeba też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające (między innymi dziurawiec czy nagietek) i preparaty zawierające betakaroten. Przez tydzień przed nie wolno również stosować peelingów. Warto wiedzieć, że choć depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą, to nie gwarantuje usunięcia wszystkich włosków. Po wykonaniu serii tego typu zabiegów niewielki odsetek włosów może odrastać, ale są one jaśniejsze i delikatniejsze, a tym samym mniej widoczne. U niektórych osób po pewnym czasie trzeba wykonać tak zwany zabieg przypominający, ponieważ uśpione dotąd mieszki włosowe mogą w pewnym momencie zacząć produkować nowe włoski.

.
.

         PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • opalenizna
 • leki, zioła światłouczulające
 • depilacja woskiem
 • depilacja mechaniczna (np. za pomocą pensety)
 • choroba nowotworowa
 • radioterapia, chemioterapia oraz brahoterapia wykonana w czasie ostatnich 4 lat
 • opryszczka
 • zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • pokrzywka świetlna
 • toczeń
 • nadciśnienie

 

Zabieg depilacjiJednorazowyPakiet 5-zabiegów
wąsik59 zł199 zł
broda,baczki99 zł349 zł
baczki60 zł240 zł
pachy149 zł499 zł
kresa biała 79 zł300 zł
brzuch229 zł800 zł
klatka piersiowa, szyja gratis199 zł700 zł
ramiona130 zł499 zł
przedramiona, dłonie gratis130 zł499 zł
plecy góra lub dół350 zł1299 zł
plecy całe ( kark + ramiona )450 zł1600 zł
bikini płytkie (pachwiny)99 zł399 zł
bikini głębokie 150 zł599 zł
bikini pełne 199 zł799 zł
pośladki150 zł499zł
uda, kolana gratis299 zł999 zł
łydki, kolana i stopy gratis279 zł889 zł
Depilacja - Zabiegi w pakiecie

==========================================================

JednorazowyPakiet 5-zabiegów
broda, wąsik, baki, kąciki ust99 zł399 zł
przedramiona, ramiona, dłonie gratis199 zł799 zł
brzuch, klatka piersiowa, szyja gratis399 zł1499 zł
bikini pełne, pośladki300 zł1200 zł
łydki, uda, stopy gratis429 zł1699 zł
łydki, pachy, bikini pełne599 zł1899 zł
nogi, bikini pełne, pachy750 zł2499 zł
bikini pełne, pachy300 zł1200 zł
uda, bikini pełne450 zł1700 zł
łydki, bikini pełne , stopy gratis400 zł1600 zł